VyVolení: Čeká nás předčasný konec této reality show?

vyvolení 2013 program-5

Foto: vyvoleni-2013.cz

Dnes se budeme zaobírat tématem, které fanoušci reality show nemají příliš v lásce. Tím tématem je datum ukončení celého letošního projektu. Televize Prima začala rozesílat pozvánky redaktorům a novinářům, ve kterých je zve na večírek, který se jmenuje „Poločas VyVolených“. Na pozvánce se píše:

,,Reality show VyVolení je v polovině. Přijďte s námi oslavit poločas VyVolených, dát si něco dobrého k jídlu a k pití a setkat se s odpadlíky soutěže, moderátory, ale i účastníky minulých řad reality show.“

Televize Prima tak novináře informuje, že reality show VyVolení je ve své půlce. Ještě před začátkem celého letošního projektu se přitom počítalo, že VyVolení budou na televizních obrazovkách až do poloviny prosince. Všichni soutěžící, kteří se přihlásili na casting totiž museli podepsat smlouvu, ve které bylo datum ukončení projektu jen pár dní před Štědrým dnem.

Večírek je naplánován na 2.10.2013. Pokud bychom tedy toto datum brali jako přesný poločas celé show, konec čtvrté řady VyVolených připadá na půlku listopadu, což je o celý měsíc dříve, než bylo původně avizováno. Ve vile je stále dost soutěžících, počty duelů tak tomuto datu neodpovídají. Navíc nás čeká DoVolba, ve které se počet soutěžících ještě minimálně o jedno jméno navýší. Jak to tedy bude s koncem celé reality show?

Naskytují se nám dvě varianty. Tou první je to, že televize Prima zvolila datum večírku pouze orientačně s tím, že show pojede až do prosince. V diskuzích se objevují názory, že byl večírek naplánován v toto datum pouze proto, protože se to zkrátka televizi Prima hodilo. Tato varianta ovšem není potvrzená, jedná se pouze o domněnky fanoušků. Druhou variantou je to, že se televize Prima skutečně rozhodla celou show ukončit o měsíc dříve. Pokud se tato varianta potvrdí, s největší pravděpodobností by nás čekaly trojduely, ve kterých by se vypadávalo po dvou. Podobnou situaci jsme zažili již u třetí série VyVolených v roce 2007.

Důvodem, proč by televize Prima provedla dřívější konec této reality show, může být nižší sledovanost, než se kterou televize počítala. Pojem nízká sledovanost je ovšem diskutabilní, jelikož si VyVolení vedou velmi dobře na Prima Love, kde jejich podíl je několikanásobně vyšší než celodenní podíl této malé televize. Navíc v době přímých přenosů sleduje VyVolené na hlavní Primě a na Prima Love dohromady cca půl miliónů diváků, což zase takový průšvih není. Troufáme si říci, že kdyby VyVolení nebyli nasazení proti Ordicnaci v růžové zahradě, jejich sledovanost by byla ještě vyšší. Bylo by tedy mnohem přijatelnější celý projekt raději přesunout do jiných časů, než soutěžící povyhovazovat jako hrušky a nepřirozeně celou show useknout.

Nezbývá než čekat na oficiální stanovisko televize Prima. Co si o celé situaci myslíte vy? Bylo by vám líto, kdyby VyVolení skončili?