VyVolení 6 startují v Maďarsku – byly zahájeny cástingy

vyvoleni 2013 valo vilag 6

VyVoleni-2013.cz

Maďarští diváci jásají radostí. Maďarská televize RTL Klub vyhlásila casting do v pořadí šesté série reality show VyVolení. Pokud neznáte maďarskou verzi Való Világ, tak připomínáme, že se jedná o jakousi matku VyVolených, originální verzi, ze které vzešli čeští a slovenští VyVolení.

VyVolení v Maďarsku měli podobný osud jako u nás čeští. V roce 2002 nastoupili maďarští VyVolení proti maďarskému Big Brotherovi, tehdy měli VyVolení průměrnou sledovanost 1,5 miliónů diváků, zatímco Big Brother měl 2 milióny. Český scénář v Maďarsku ovšem přichází konkrétněji v roce 2003, kdy měla druhá řada Való Világ průměrnou sledovanost 1,7 miliónů, zatímco Big Brother měl v Maďarsku sledovanost pouze 500 000. Maďarská verze Való Világ tak stejně jako česká rozmetala Big Brothera v divácké sledovanosti. Od té doby se Big Brother v Maďarsku, stejně jako v Česku, již na obrazovkách nikdy neukázal.

VyVoleným v Maďarsku tak po výhře nad Big Brotherem nic nebránilo a mohla v klidném stavu začít v pořadí třetí řada v roce 2003. Ta byla nejsledovanější řadou maďarských VyVolených vůbec. Průměrně dosahoval každý díl sledovanost dva milióny. Po skončení této série se ovšem maďarští diváci další série jen tak nedočkali, a to i přes obrovský úspěch, který tehdy maďarská třetí série zaznamenala. Televize RTL Klub tehdy totiž nechtěla ždímat úspěšný formát do poslední kapky (jak je u nás v ČR zvykem) a dala VyVoleným šest let pauzu.

V roce 2010 přišla konečně čtvrtá a hned po ní pátá série (2010, 2011), které měly průměrnou sledovanost 1,5 miliónů a 1,3 miliónů. Hlavní novinkou páté série byla místnost zvaná aréna, ve které VyVolení bojovali o symbol imunity a další výhody ve vile. Nikdo tam tak nedostal nic zadarmo, každý zde musel tvrdě bojovat, což maďarští diváci velmi uvítali. Prvek arény se rozebíral i u nás v diskuzích před zahájením naše české čtvrté série, nic takového ovšem do letošní série VyVolení 2013 štáb nezahrnul, což je škoda.

Nyní po roce a půl maďarská stanice RTL Klub ohlásila návrat rality show VyVolení. Televize tak zahájila casting do této v pořadí šesté série.

Maďarští fanoušci VyVolených, kteří k našemu překvapení znali česká jména jako Regína, Vladko a Tony, přiznali, že nám drželi před zahájením naší čtvrté série všechny palce. Přeci jenom, je to jejich show, která se dostala za hranice, její úspěch v zahraničí tak bedlivě sledují. Nejvíce se jim líbí naše moderátorka Tereza Pergnerová, kterou by okamžitě přitáhli na maďarskou stranu, pokud by k tomu byla příležitost. Maďarská televize údajně ve svých vodách nikoho takového jako je Tereza nemá.

Za celou redakci tímto držíme maďarským VyVoleným palce, ať se jim start šesté série podaří co nejlépe.