VyVolení 4: V jakých dnech a časech poběží?

Dnes se konala tisková konference televize Prima, na které bylo zveřejněno několik informací k letošní 4. sérii reality show VyVolení (ty nejzásadnější informace jsme vám přinesli ve článku zde). Kromě těchto informací ovšem televize Prima zveřejnila i samotné programové schéma na letošní podzim, ve kterém tak můžeme vidět, v jakých dnech a jak často reality show VyVolení letos na podzim poběží.

Hlavní prvky reality show VyVolení 2013 – Zúčtování, Výzva a Duel poběží na obrazovkách televize Prima v hlavních vysílacích časech:

Úterý – 20:15 – VyVolení: Zúčtování

Čtvrtek – 20:15 – VyVolení: Výzva

Pátek – 20:15 – VyVolení: Duel

Noční Show s Agátou Prachařovou poběží pouze jednou týdně.

Neděle – 22:00 – VyVolení: Noční show

Kromě těchto hlavních pořadů poběží na hlavním kanálu TV Prima krátký, několikaminutový informační pořad Zprávy z Vily, který poběží každý den a bude součástí hodinového zpravodajství na TV Prima.

Každý den – cca 19:45 – Zprávy z Vily

Jako poslední budeme moci sledovat na hlavním kanálu TV Prima ještě jedno hodinové okénko VyVolených, které ovšem zatím nebylo blíže specifikováno. Půjde tak nejspíš o nějaký speciál, popřípadě týdenní souhrn dění ve vile.

Sobota – 18:00 – VyVolení

Celkově tak hlavní kanál televize Prima bude vypadat následovně (viz obrázek):

Televize Prima se nechala inspirovat zahraničím a tak nasazuje hlavní prvky reality show VyVolení (Zúčtování, Výzva a Duel) do svého hlavního vysílacího času pouze třikrát do týdne. Podobnou situaci můžeme vidět například v Americe, kde americká televize CBS vysílá Big Brothera (obdoba VyVolených) rovněž ve třech hlavních večerech. Televize tak jednoduše chtějí divákům v rámci daného dílu v hlavním vysílacím čase přinést určitý dějový posun ve hře. Pro diváky, kteří by chtěli VyVolené sledovat častěji než třikrát týdně, připravila televize Prima navíc ještě i každodenní rekapitulace, které již ovšem nebudou na hlavním kanálu TV Prima, ale budou vysílané na sesterské stanici Prima Love.

Šestkrát týdně – VyVolení: rekapitulace – Prima Love

Důležité je zde říci, že pokud diváci budou sledovat VyVolené pouze na hlavním kanálu TV Prima a nikoliv na Prima Love – tak o žádný dějový prvek ve hře nepřijdou. Prima Love tak slouží pouze pro diváky, kteří chtějí zkrátka ze světa VyVolených „vidět vice“. Jelikož je navíc Prima Love menší televizní stanicí, denní rekapitulace VyVolencýh této stanici mohou pomoci k vyšší sledovanosti. Programové schéma Prima Love můžete vidět na následujícím obrázku:

Televize Prima datum startu této reality show ze strategických důvodů zatím neoznámila. Z našeho pohledu je toto programové schéma televize velice promyšlené. TV Prima vychází z inspirace zahraničím a mohlo by tak přinést úspěch. To, jakým konkurenčním televizním pořadům budou VyVolení čelit v těchto vysílacích časech, vám přineseme v jednom z následujících článků.