VyVolení 4: Kolik uchazečů se celkem přihlásilo?

Dnes probíhá vůbec poslední casting (závěrečné kolo) reality show VyVolení 2013, který definitivně rozhodne o tom, kteří soutěžící postoupí do Voleb a kteří ne. Celkově by mělo být vybráno cca 46 soutěžících, ze kterých budou na základě diváckých SMS hlasů v televizních Volbách vybírat diváci 12 soutěžících (soudě dle počtu postelí v plánu vily).

Do první série VyVolených v roce 2005 se přihlásilo 8 500 soutěžících. o 2. sérii v roce 2006 projevilo zájem 5 000 uchazečů a třetí série v roce 2007 získala 6500 zájemců.

Televize Prima před dvěma týdny ve svých pozvánkách na casting letošní série VyVolených informovala uchazeče, že celkový počet přihlášených je něco přes 5 000 osob a že toto číslo neustále roste. Zajímavostí ovšem je, že někteří soutěžící na castingu měli své pořadové čísla ještě vyšší, a to takové, které se dokonce blížily hranici 10 000. Je tedy otázkou, zda televize Prima skutečně čísluje jednotlivé uchazeče podle čísla pořadí, tak jak se přihlásili či zde má nějaký svůj vlastní algoritmus. Pokud ovšem nahlédneme do minulosti, konkrétně do třetí série před šesti lety, víme, že právě čísla uchazečů informovala o počtu přihlášených. Irena Maňáková tehdejší PR manažerka televize Prima uvedla po skončení castingu na třetí řadu VyVolených:

„Do VyVolených se přihlásilo přes 6,5 tisíce uchazečů. Poslední člověk měl pořadové číslo 6519,“

To, kolik soutěžících se skutečně letos do 4. řady VyVolených příhlásilo, se možná dozvíme již zítra, kdy se koná dlouho očekávaná tisková konference.