VyVolení: Návrat Thomase vyvolal bouřlivé reakce mezi diváky

vyvolení online

Foto: VyVolení-2013.cz

Takové reakce zatím ještě čtvrtá řada reality show VyVolení nezažila. Do Duelu se totiž dostal soutěžící, který diváky velmi jednoznačně rozděluje na dvě poloviny – jedni jej milují, druzí nesnáší. Vladkoland a Románská, nebo spíše Thomasova republika, neexistuje jen ve vile, ale díky fanouškům i za jejími zdmi. Thomas dnes soupeřil o další setrvání ve Vile s Mirkou a diváci nakonec poslali nejvíce hlasů svalovci z Hradce Králové.

Bylo jasné, že ať vyhraje kterákoliv strana, jedna část diváků po dnešním večeru doslova zahltí internet zklamanými a nebo dokonce i velmi agresivními komentáři. Ačkoliv samotná Mirka nepatřila k nejvýraznějším tvářím ve vile, stala se možností, jak ze hry vyřadit u některých diváků neoblíbeného hráče. Proti tomu samozřejmě bojovali fanoušci kontroverzního Thomase, který patří k velmi viditelným postavám letošní série. A obě strany jsou na ostří nože.

Pojďme si říci, co vedlo jednotlivé skupiny k hlasování. Ti co podporovali Mirku jednoznačně hlasovali především proto, aby se ve hře zbavili největšího provokatéra Thomase, který chtě nechtě patří k negativním postavám show. Některým divákům se nelíbily jeho homofobní názory či neustálé hádky s Vladkem. Návrat Mirky by poté znamenal nadálé setrvání v páteční klasice, která vždy poslala jednoho člena Thomasovců domů, zatímco Vladkoland ve hře vítězil zatím bez porážky. Na konci letošní série reality show VyVolení by ovšem musela jít i Vladkova skupina proti sobě a až na závěr by tak hra nabrala nový směr.

Diváci ovšem preferovali rychlejší vývoj událostí, který jim přinesl návrat Thomase. Pro Thomase hlasovali ti, kteří naopak nemuseli Mirčino napadání směrem k jeho osobě a neustálá vítězství Vladkolandu. Thomas poté měl příznivce z těch řad diváků, které baví konflikty a život ve vile neposuzují morálním okem. Do vily se tak vrátila kontroverzní osobu, která poprvé zaskórovala pro zatím poráženou skupinu a narušila tak neměnný průběh soutěže v rámci Duelů. Thomasův návrat znamená pokračování jeho příběhu s úhlavním nepřítelem Vladkem, společně se zjištěním, že i Thomasovci mají podporu diváků, a dále také rozdělení partnerské dvojice Mirka a Pavlína. Do vily se vrátila nejnenáviděnější osoba, kterou nyní její soupeři musí vnímat jako silného hráče, emoce budou v následující týdny určitě vřít. Přesto i tato varianta s sebou nese z diváckého hlediska negativa. Vila bude nadále rozdělena na dva tábory a letošní řada reality show VyVolení se možná nedočká situace, kdy čisstě vítězná skupinka bude muset jednou zaútočit proti sobě.

Nelze v tuto chvíli říci, která varianta je zajímavější a pro další vývoj lepší. Jedna přinese změnu hned, druhá by přinesla o to větší napětí v závěru. Obě mají své výhody, obě své nevýhody. Každý divák je jiný, a tak také hlasoval jiným způsobem. Thomas a Mirka se nemuseli a zajímavé je, že zatímco pro jednoho byl agresorem Thomas, pro druhé zase svým chováním Mirka. A to přesně dokázaly i těsné výsledky, jelikož každá strana je přesvědčena o své pravdě. Proto se po Duelu internet doslova zaplnil velmi ostrými výroky.

Ať by vyhrál kdokoliv, jedna polovina diváků by byla nespokojena. Prohrála Mirka a na internetu se tak nyní logicky projevuje především její podporovatelé. Televize Prima ve svých sobotních Zprávách z vily neskrývala pohoršení nad určitou částí diváků, kteří si říkají „odborníci na reality show“, kteří neustále kritizují jakýkoliv krok štábu za účelem dostání svého vlastního pocitu důležitosti. Jedná se o přirozené reakce, které se objeví vždy, když něčí favorit prohraje, popřípadě, a to v rámci dnešního Duelu především, jimi nenáviděná osoba zvítězí. Teorie ohledně zmanipulovaném hlasování štábem je velmi silné obvinění pro show takového rozsahu, nemělo by se tak jeho vyřčení brát na lehkou váhu, zvlášť pokud nebylo doloženo patřičnými důkazy.

V takových případech je potřeba udržet nadhled a nad prohrou svého favorita se povznést. Emoce po čase opadnou a možností k hlasování bude ještě spousta.

Tento článek nechce sebejistě tvrdit, že televize Prima do hry nezasahuje podle svých potřeb. Nedávno jsme sami psali o Nikol, která narozdíl od ostatních neprošla castingem a do Volby byla přímo dosazena. Jedná se ale ovšem o reality show, která si vyžaduje neustálou dynamiku, aby průběh řady nesklouzl do linie televizního stereotypu. Přeci jenom, je to velmi nákladná reality show (nejdražší letošního podzimu), kterou nám televize Prima nabízí zcela zdarma ke sledování, pokud některé diváky tato letošní série VyVolených neoslovila, stačí vypnout televizi nebo přepnout na jiný kanál.

Včerejší čtvrtý duel byl v rámci čtvrté řady reality show VyVolení zlomový. A právě Thomas uzavře tuto dnešní glosu. Tato postava umí rozproudit reakce jako málokdo. A možná to je jeden z důvodů, proč jej 58% diváků včera poslalo zpátky do hry.