VyVolení 2013: Maďarsko vzkazuje: ,,VyVolení nekončí,“

vyvolení 2013 konec 2

Foto: VyVolení-2013.cz

Včerejší přímý přenos reality show VyVolení 2013 příliš nepotěšil české fanoušky této reality show. Tereza Pergnerová zde soutěžícím oznámila, že se jedná o vůbec poslední sérii reality show VyVolení na světě. Dle moderátorky již žádná další série nebude. Toto oznámení vyvolalo na internetu mnohem větší diskuze než samotné Zúčtování či příchod nových dvou soutěžících do vily. Ihned po skončení přímého přenosu jsme tak kontaktovali naše maďarské spolupracovníky, kteří v Maďarsku tvoří úzkou skupinu lidí zaměřující se na veškerý monitoring tamních médií se zaměřením právě na reality show a televizní pořady. Přinášíme Vám jejich odpovědi ve volném překladu.

,,VyVolení v žádném případě nekončí. Maďarská stanice RTL2 zahájila castingy do v pořadí šesté série této reality show, v televizi jsou dokonce již nasazeny upoutávky, vše odstartuje nejspíš v prosinci. Jako důkaz přikládáme tuto televizní upoutávku.“

V českých diskuzích padaly rovněž názory o tom, že formát VyVolení končí v rámci zániku licence. I toto tvrzení bylo odmítnuto z Maďarska.

,,VV1 v Maďarsku měli průměrnou sledovanost 1,5 miliónů diváků, VV2 – 1,7 miliónů, VV3 -2 milióny, VV4 – 1,5 miliónů a VV6 – 1,3 miliónů. VáloVilág je nejúspěšnější reality show v historii Maďarska, žádný zánik tohoto formátu nepřipadá v úvahu. Pokud bude nadcházející šestá série úspěšná, zcela jistě bude nasazena i sedmička.“

Zeptali jsme se i o možnost například napadení společnosti Endemol, která vlastní práva na Big Brothera, a která by zakázala reality show VyVolení vysílat.

,,Soud mezi Big Brotherem a VyVolenými probíhal v roce 2002. Big Brother (společnost Endemol) tento soud prohrála, VyVolení se tak mohou bez problému vysílat,“

Proč tedy Tereza Pergnerová říkala opak? Variant je hned několik.

A) Tereza myslela konec reality show pod názvem VyVolení, která běží v ČR a na Slovensku. Na Slovensku je třetí série VyVolených propadákem, její další pokračování tak již nejspíš nebude, o této situaci jsme psali zde. Pokud Tereza řekla, že se show VyVolení nebude vysílat nikde na světě, možná myslela právě pouze pod označením VyVolení. V Maďarsku se show jmenuje VáloVilág.

B) Tereza chtěla pouze motivovat soutěžící, aby vydali ze sebe co nejvíce v domnění, že se jedná o poslední sérii. Tereza by tak pouze mystifikovala soutěžící. Zároveň bylo možná cílem vyvolat rozruch mezi diváky, aby show více sledovali.

C) Tereza a štáb nemá aktuální informace o VyVolených a myslí si, že show skutečně končí, a to i přesto, že v Maďarsku poběží další série již od prosince.

Co si myslíte Vy? Jaká varianta Vám přijde jako pravdivá? Pokud chcete podpořit reality show VyVolení, přidejte se k fanouškovské stránce: ,,Chceme VyVolené v ČR“