VyVolení 2013: Duel Thomase a Vladka – kolik vydělal?

vyvolení 2013 online duel

Foto: VyVolení-2013.cz

Šestý duel reality show VyVolení 2013 přinesl kromě rekordní sledovanosti i rekordní počet příchozích hlasů, což samozřejmě souvisí s celkovým příjmem televize Prima. Jelikož nám moderátorka Tereza Pergnerová odkryla počet došlých hlasů, pojďme si opět zaanalyzovat, kolik peněz tento duel titánů vydělal.

Celkem do šestého duelu reality show VyVolení 2013 dorazilo 311 744 hlasů, což je nejvíce od začátku této série. Do včerejška patřilo prvenství hned úvodnímu prvnímu duelu, ve kterém tehdy bojoval Vladko s El Ninem (do tohoto duelu dorazilo 132 683 hlasů). Včerejší souboj Vladka se svým největším rivalem vily tak přinutil diváky hlasovat skoro třikrát více, než když s Vladko bojoval s „hodným“ El Ninem.

Nyní tedy opět k naší analýze. Z Facebooku je možné odeslat pouze jeden hlas z jednoho profilu. Pokud tedy měla oficiální facebook stránka ke včerejšímu dní 185 000 fanoušků, mohlo do včerejšího duelu přijít maximálně 185 000 facebook hlasů. Z praktického hlediska se ovšem toto s největší pravděpodobností nestalo, pokud ovšem chceme být přesní v rámci této analýzy, předpokládejme tedy, že skutečně každý fanoušek na facebooku odeslal jeden hlas.

Pokud tedy dorazilo 311 744 hlasů, a z toho bylo potencionálně 185 000 hlasů z facebooku, odpovídá to hodnotě 126 744 odeslaných SMSek (311 744 mínus 185 000). A jelikož jedna SMSka stojí 3 Kč, lze už jednoduše vypočítat, že včerejší duel přinesl televizi Prima hrubý příjem minimálně 380 232 Kč. Proč minimálně? Protože, jak jsme uvedli, s největší pravděpodobnosti nehlasovali na facebooku všichni fanoušci, z toho důvodu muselo logicky dorazit více SMS hlasů než facebook hlasů, a tím pádem musel být i větší peněžní příjem z celého duelu.

Hrubý příjem tedy za včerejší duel činí 380 232 Kč. To, kolik činí čistý výdělek není známo, jelikož nevíme, kolik TV Prima zaplatila firmě, která SMS hlasování zabezpečuje. Musíme se tak bavit o minimálním hrubém výdělku, což dělá právě 378 323 Kč. Jen dodejme, že výdělek prvního duelu, ve kterém bojoval Vlado s El Ninem vydělal minimální hrubý výdělek 227 760 Kč. Vladko, El Nino a Thomas tak za pouhé dva večery přinesli televizi Prima minimálně 606 083 Kč hrubého. Což už je slušné číslo, co říkáte? Letošní řada tak skutečně není takový propadák, jak se píše. A to nás čeká ještě finále, ve kterém vždy v každé sérii chodí vůbec nejvíce hlasů za všechny duelové večery.

Pokud chcete porovnat počet hlasů se třetí sérii, která běžela před šesti lety, můžete se podívat zde. Jen dodejme, že tehdy se hlasovalo pouze přes SMSKy a cena jedné zprávy činila 7 Kč.