Výročí kontejnerových reality show v ČR. Dnes je to přesně osm let od startu VyVolení 1

Dnes je to přesně osm let co v České republice byla odstartována vůbec první kontejnerová reality show v České republice a to konkrétně VyVolení 1. První řada odstartovala na televizních obrazovkách neohlášeně a zcela náhle. Televize Prima tehdy udělala krok, který v té době neměl v České republice obdoby.

Své televizní vysílání VyVolených posunula televize Prima o 14 dní dříve než původně avizovala. Tento krok sice ze začátku zmátl televizní diváky (VyVolení totiž nebyli napsáni v televizním programu), avšak z dlouhodobějšího televizního hlediska se tento krok považuje za nejlepší a největší strategický krok v historii českých televizí.

TV Prima si totiž tímto strategickým rozhodnutím připsala status první televize, která kdy v České republice přinesla kontejnerovou reality show a naservírovala tak divákům něco zcela nového a dosud neokoukaného.

V této době šla TV Prima do přímého střetu s nováckým Big Brotherem, který byl tak divákům na televizních obrazovkách představen „až jako druhý“. Televize Prima si tak díky skvělému načasování a velmi dobře vybranému castingu (za který může především štěstí a náhoda) připsala na svůj účet vůbec nejsledovanější televizní pořad, jaký pravidelně porážel konkurenční stanici v přímých střetech a to tak, že nakonec televize Nova musela svého Big Brothera přesunout do méně lukrativního času.

Za celou redakci chceme tedy dnes v době osmiletého výročí popřát televizi Prima pevné nervy při letošním návratu reality show VyVolení a co nejvyšší možnou sledovanost, která by zajistila další řady VyVolených u nás v České republice. Potenciál tohoto formátu je u nás totiž stále nevyčerpaný (kdo sleduje zahraničího Big Brothera ví, že je zde ještě tolik možností, jak přinést divákům něco nového – a to od nejrůznějších twistů přes celebrity verze).

Šestiletá pauza může odstartovat novou éru tohoto formátu u nás v ČR. Ruku na srdce – pokud to letos nevyjde, nejspíš to bude definitivní konec tohoto formátu u nás. Pevně věříme, že se to nestane.