Ukončení reality show VyVolení 2013 televizi Prima moc nepomohlo

vyvolení sledovanost 2013

Foto: VyVolení-2013.cz

Je tady vůbec první týden po ukončení reality show VyVolení 2013 na obrazovkách televize Prima. Minulý pátek proběhlo poslední finále, ve kterém zvítězil Vladko Dobrovodský nad Pavlínou Zochovu a odnesl si tak peněžní výhru pět miliónů korun. Televize Prima po ukončení čtvrté série reality show VyVolení nasadila do stejných vysílacích časů kuchařský pořad VIP Prostřeno. Jak si pořad vede oproti VyVoleným? Pomohlo odstranění VyVolených z televizních obrazovek k lepším číslům sledovanosti?

Minulé úterý, kdy proběhlo poslední Zúčtování VyVolených sledovalo cca 450 000 diváků. Nyní o týden později, kdy TV Prima nasadila VIP Prostřeno klesla sledovanost nově nasazeného pořadu o polovinu, a to na pouze 215 000 diváků, což je pro TV Prima už alarmující číslo, jelikož se jedná o prime-time, tedy nejvýdělečnější vysílací čas pro stanici a sledovanost by tak měla být co nejvyšší. 215 000 diváků v hlavním vysílacím čase na hlavní stanici TV Prima je průšvih.

vyvolení sledovanost-prostreno-2
vyvolení 2013 sledovanost posledni tyden

Podobná situace se opakovala i včera (ve čtvrtek). Zatímco předfinálový duel VyVolených, ve kterém bojovala Romana s Vladkem, vidělo 446 000 diváků, tedy skoro půl miliónů, včerejší VIP Prostřeno vidělo pouze 306 000 diváků, což je skok o 150 000 diváků dolů.

vyvolení 2013 sledovanost posledni tyden

vyvolení 2013 sledovanost posledni tyden-3

Ačkoliv TV Prima odmítla, že by reality show VyVolení ukončila dříve než bylo v plánu, možná si nyní televize říká, že je škoda, že reality show VyVolení 2013 nenechala do konce prosince. Další průběh sledovanosti budeme samozřejmě monitorovat. Zdrojem všech dat je server Mediaguru.cz