TV Prima přišla o název Zprávy z Vily na Facebooku

Televize Prima tento týden spustila své zpravodajské okénko Zprávy z Vily. Během vysílání tohoto pořadu pravidelně zveřejňovala na obrazovce internetovou adresu směřující na svůj oficiální facebook profil k tomuto pořadu.

Překvapení ovšem nastalo, když se zjistilo, že TV Prima na dané stránce vůbec nefiguruje. To by nebyla taková hrůza, kdyby si již tuto doménu nezaregistroval někdo jiný a zpětně se televizi nevysmíval.

Na adrese www.facebook.com/zpravyzvily se objevilo toto prohlášení:

Milá Primo,

pokud jste si nebyli schopni zařídit, aby stránka facebook.com/zpravyzvily byla Vaše ve chvíli, kdy jste tuto adresu odvysílali v televizi, je mi líto, ale už vaše nebude :-)

Hodně štěstí s VyVolenými

Správce.

Televize Prima zkrátka začala propagovat adresu facebook stránky ještě před tím, než si ji na facebooku vůbec zaregistrovala a separovala s oficiálním profilem Zpráy z Vily. A toto pochybení bylo samozřejmě ihned zneužito – zda konkurencí či někým jiným, není zatím známo.

// Aktualizace: Správce facebook stránky se po vydání tohoto článku vyjádřil k celé situaci. Vyjádření napsal do komentářů pod tento článek. Zde je jeho znění:

Ve středu v osm hodin odvysílala Prima „Zprávy z vily“, ve kterých linkovala na http://www.facebook.com/zpravyzvily Podíval jsem se na tu adresu a nic tam nebylo.

Ve čtvrtek v půl osmé jsem se tam podíval zase – a stále tam nic nebylo. V osm hodin večer Prima odvysílala ten link podruhé. Tento generální fail jsem prostě nemohl nevyužít. Pokud se Prima nechce poučit z předchozích chyb, tak je mi líto, ale musí jim to někdo říct. Třeba takto.

Správce.