19.8.2013 – Velký den pro reality show v Česku a na Slovensku

Dnes je 19.8.2013. Den, který je velmi důležitý pro reality show jak v Česku, tak na Slovensku. Obě krajiny totiž dnes čeká velký návrat. V obou krajinách dnes startuje reality show VyVolení.

Reality show VyVolení přinesla jak Česku tak Slovensku obrovský úspěch před osmi lety, kdy televize Prima a televize JOJ přinesli televizním divákům vůbec první sérii této reality show. V obou krajinách tento formát porazil tamější konkurenci (v té době reality show Big Brother) a připsal si na své konto nejvyšší sledovanost v historii obou televizí.

Dnes po mnoha letech se tato show vrací a to s jediným účelem: pokusit se odstartovat novou éru této show, která by se stejně jako před osmi lety usadila v Česku a Slovensku.

Úkol to bude velmi obtížný. Ačkoliv první série v obou zemích byly velmi úspěšné (průměrná sledovanost první série na TV Prima byla kolem 1,5 miliónu diváků), druhé série již tak úspěšné nebyly (v ČR průměrná sledovanost klesla na 1 miliónu diváků, na Slovensku byla druhá série oproti první docela průšvih). Třetí série přinesla televizi Prima ještě větší propad a to o dalších půl milionů diváků.

Obě krajiny, jak Česko tak i Slovensko mají před sebou tedy velmi náročnou úlohu. Pokud se to letos podaří, čeká nás po šesti letech nová druhá vlna tohoto druhu reality show. Pokud to nevyjde, nejspíš se budeme muset smířit s další mnoholetou pauzou, či možná dokonce s úplným zrušením tohoto pořadu.

Držme proto dneska palce oběma krajinám a věřme, že úsilí obou televizí přinese vytoužené ovoce.


Podrobnosti o slovenských VyVolených najdete zde.